ACFFIORENTINA.pl
        

Dołącz do nas!

Aby zasilić szeregi stowarzyszenia Viola Club Polonia należy wypełnić, zgodnie z prawdą, deklarację członkowską oraz uiścić roczną składkę.

  • Nabór prowadzony jest cały rok!

Zloty

VCP poza stadionem, czyli nie samym meczem żyje człowiek...

Kołobrzeg 2016 [#06]

 

Powracamy do regularności naszych zlotów, jak to miało miejsce w latach 2009-2012, mając nadzieję, że już stale będzie się udawało przynajmniej raz w roku zorganizować spotkanie polskich fanów ACF Fiorentiny.

 

W tym roku sympatycy i członkowie Viola Club Polonia zebrali się w Kołobrzegu (data i miejsce nie były przypadkowe, ale o tym później), a dokładniej rzecz ujmując w domkach należących do ośrodka wypoczynkowego Ajna Park. Było to pierwsze zorganizowane zgromadzenie fanów Violi w województwie zachodniopomorskim (dotychczas udało się zorganizować zloty w województwie wielkopolskim, łódzkim, małopolskim, warmińsko-mazurskim i dolnośląskim). Tym samym uzupełniamy pustki na mapie zjazdów kibiców Fiorentiny w Polsce. Zlot trwał trzy dni; 2-4.09.2016r.

Piątek – pierwszy dzień zlotu – jak zazwyczaj, minął na przybywaniu kolejnych uczestników do miejsca docelowego. Jak to często bywa, Ci co mieli najdalej dotarli najszybciej. Śląska grupa ze Świętochłowic (Blanka, Dorota, Karol, Nataniel) i Zabrza (Irek) w Kołobrzegu pojawiła się w południe dając sobie więcej czasu na rozkoszowanie się widokiem polskiego morza. Później dojechała rodzina z Łodzi (Bartek, Krzysiek, Magda, Lenka), a zgodnie z zasadą „im bliżej tym dalej” jako ostatni – około godziny 22 - dotarli fani z Gdańska (Cholew) i Szczecina (Harma). Pierwszy dzień ze względu na różne pory przybywania zlotowiczów każdy spędził według własnego upodobania, dopiero wieczorem udało się na szybko zebrać i porozmawiać przy piwku i symbolicznej flaszce.

W sobotni poranek udaliśmy się całą ekipą na plażę , po kilku godzinach błogiego lenistwa w naszym programie nie mogło zbraknąć kolejnego punktu typowo związanego z tym regionem Polski – smażonej rybki z frytkami. Po napełnieniu żołądków nadmorską kuchnią powróciliśmy do miejsca zakwaterowania, przebraliśmy się i pojechaliśmy na... ślub członków Viola Club Polonia, Kasi i Kamila (Camillo88kg) - jeszcze raz wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! To wydarzenie było głównym impulsem do ogranizacji zlotu w Kołobrzegu. Po uroczystej ceremonii zaślubin złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy młodej parze prezent od naszego stowarzyszenia. W nasze ręce trafiły butelki z ognistą wodą. Ciesząc się szczęściem nowożeńców ponownie udajemy się do naszego lokum, po drodze robiąc zakupy na grilla (znalezienie węgla/brykietu w Kołobrzegu we wrześniu graniczy z cudem...). Wieczorem wspólnie zbieramy się przy grillowaniu i realizujemy kolejny wątek naszego planu – robimy symboliczną oprawę z naszą flagą przy użyciu rac i stroboskopów z okazji 90-lecia ACF Fiorentiny. Po spełnieniu „fioletowych” obowiązków zabraliśmy się za opijanie zdrowia młodej pary. W pewnym momencie zaczęło brakować zapojki, co zmusiło nas do szukania po znacznej części Kołobrzegu sklepu całodobowego („ej chłopaki, ale weźmy sobie wódkę na drogę, bo co będziemy robić?” : D). Po ciężkej - jednak zakończonej pełnym sukcesem – wyprawie wróciliśmy na miejsce i dokończyliśmy posiedzenie.

Niedziela był to ostatni dzień naszego zlotu, ogarnęliśmu lekki bałagan, sprzątneliśmy domki i się spakowaliśmy. Zgodnie z biblijną dewizą „ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi” opuszczamy Kołobrzeg w odwrotnej kolejności niż przyjechaliśmy – ostatni tą nadmorską miejscowość opuścili mieszkańcy województwa śląskiego. Kolejny zlot stał się faktem i to jest najważniejsze. Pogoda w miarę dopisała (zwłaszcza jak na wrzesień). Klimat typowo familijny (obecne były dwie rodziny 4-osobowe), może brakowało nieco typowo kibicowskiej atmosfery ale i tak zlot na plus. Z niecierpliwością czekamy na to by los skrzyżował nasze drogi na kolejnym spotkaniu, być może w większej liczbie uczestników. Forza Fiorentina! Forza Viola Club Polonia!

Na zlocie obecni byli (w kolejności alfabetycznej): Bartek, Blanka, Dorota, Irek (Chiesa), Karol (Boozz), Krzysiek(Krzysiek74), Lenka, Magda (Magda77), Michał(Cholew), Nataniel, Paweł(HarmaACF)

Autor: Michał (Cholew)

 

Grunwald 2015 [#05]

 

 

Grunwald – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Grunwald. Położona na obszarze Garbu Lubawskiego, wśród wzgórz o wysokości do 230 m n.p.m., 19 km na południowy zachód od Olsztynka, 800 mieszkańców. W odległości 2 km na południowy wschód od wsi Grunwald, pomiędzy Stębarkiem, Łodwigowem i Ulnowem, leży historyczne pole bitwy, w której połączone wojska polsko-litewsko-ruskie (ok. 29 tys. zbrojnych) pod ogólnym dowództwem Władysława Jagiełły odniosły zwycięstwo 15 lipca 1410 nad wojskami krzyżackimi (ok. 21 tys. zbrojnych), dowodzonymi przez Ulricha von Jungingena. Około 1 km na południowy wschód od wsi znajdował się obóz krzyżacki…


Tyle na ten temat encyklopedia,  ale co jak co, nazwę tej miejscowości w Polsce i tą historyczną datę zna od podstawówki każdy Polak. I właśnie tam, 605 lat po legendarnej, zwycięskiej bitwie, Viola Club Polonia postanowił zorganizować piąty zlot polskich kibiców ACF Fiorentiny. W tym roku mieliśmy okazję świętować okrągły jubileusz fanklubu. Tak tak, to już 5 lat kibicujemy chlubie Toskanii zjednoczeni pod jednym szyldem.

Miejsce spotkania zostało wybrane nieprzypadkowo. Zaprosił nas do siebie jeden z fanklubowiczów, a mianowicie Zbyszek, na forum znany jako Zum (w tym miejscu wielkie podziękowania za gościnę). Data rozpoczęcia zlotu przypadła na dzień 19 czerwca 2015. Łódzka ekipa wraz z posiłkami ze Szczecina w osobie HarmyACF wyruszyła z Miasta Włókniarzy wczesnym popołudniem, natomiast z Gdańska swoje kroki ku Grunwaldowi skierował Cholew. I właśnie on jako pierwszy dotarł do malowniczo położonej posiadłości.  Reszta ekipy dojechała około godziny 22 i od tego momentu piąty zlot kibiców Fiorentiny można było uznać za otwarty. Tego wieczora przy ognisku i akompaniamencie muzyki trwały zażarte rozmowy o VCP oraz piłce nożnej w polskim i światowym wydaniu i na wszystkie inne tematy :).

Sobota przywitała nas piękną pogodą idealnie wręcz pasującą do zwiedzania. Po porannych zakupach (pozdro dla Edka i Kamila – miejscowych gawędziarzy/przewodników) i śniadaniu udaliśmy się pieszo na sławne pole bitwy pod Grunwaldem oddalone od naszego miejsca pobytu o jakieś 1,5 km. Po kilkunastu minutach spaceru wśród pól i lasów naszym oczom ukazała się przydrożna tablica informująca, że oto znaleźliśmy się w miejscu słynnej „ustawki”  :) Zwiedzanie ograniczyło się do przejścia alejkami wybudowanymi pośród łąk i potwierdziło wypowiedziane wcześniej przez Zuma słowa „pole jak pole, nic ciekawego” :D Po wykonaniu serii zdjęć przy pomnikach i „maszynach” bitewnych z tamtej epoki oraz małej konsumpcji w miejscowym barze, udaliśmy się z powrotem do naszej miejscówki.

Po krótkim odpoczynku i  %zakupach% w pobliskim Dąbrównie nadszedł czas na letni Polaków sport narodowy czyli grillowanie. Przy pysznym jedzeniu i wspaniałych zapachach tak jak dzień wcześniej omawiane były bieżące i przyszłe sprawy fanklubu, Fiorentiny oraz polskiej ekstraklasy, pierwszej ligii, aż do B klasy. Panie oczywiście również się udzielały :)

Z każdą upływającą godziną zbliżał się „gwóźdź programu” czyli racowisko z okazji 5-lecia VCP.  Tuż po zapadnięciu zmroku, na tle 10 metrowej flagi VIOLA CLUB POLONIA rozbłysły stroboskopy oraz trzymane przez fanatyków Fiorentiny race. Było ich dokładnie 5, a każda, jak każdy się domyśla :) symbolizowała jeden rok działalności stowarzyszenia. Po zabawach z pirotechniką szacowne grono przy rozmowach jęło rozkoszować się miejscowymi i zamiejscowymi trunkami do późnej nocy tak by wykorzystać maxymalnie każdą minutę zlotu.
Niedzielny poranek upłynął do znakiem FIFA 15, a następnie wszyscy rozjechali się do domów.

Na zlocie obecni byli (w kolejności alfabetycznej): Beata, Julia, Kasia, Krzysiek(Krzysiek74), Michał(Cholew), Paweł(HarmaACF), Robert(Robert79), Tomasz(ACFdziubek), Zbyszek(Zum)

Autor: Tomasz (ACFdziubek)

 

Wrocław 2012 [#04]

Zakopane 2011 [#03]

Łódź 2010 [#02]

Poznań 2009 [#01]