ACFFIORENTINA.pl
        

Dołącz do nas!

Aby zasilić szeregi stowarzyszenia Viola Club Polonia należy wypełnić, zgodnie z prawdą, deklarację członkowską oraz uiścić roczną składkę.

  • Nabór prowadzony jest cały rok!

Zloty

VCP poza stadionem, czyli nie samym meczem żyje człowiek...

Okrajnik 2017 [#07]

Czekaliśmy na fioletowy zlot kilka ładnych miesięcy, ale w końcu udało się nam spotkać. Tegoroczny zlot odbył się w Okrajniku, koło Żywca. Mimo słabszej frekwencji i gorszej pogody, należy stwierdzić, że zlot się udał. Przechodząc do szczegółów wypadu, na miejscu zameldowaliśmy się w piątek około godziny 18:30. Szybkie zakupy, w tym prowiant na mecz, rozpakowanie się i wieczorem, wspólnie w kilka osób oglądaliśmy w karczmie, jak się okazało, nieudany mecz Polaków z Duńczykami (Irek się akurat nie ubolewał, ze względu na sympatię do Duńczyków :) ) Mimo wszystko humor nas nie opuszczał, głównie ze względu na pozytywną atmosferę jaka panowała podczas zlotu. Po meczu była chwila dla siebie, jednak każdy ładował akumulatowy na kolejny dzień, który zapowiadał się dla nas dość intensywnie.

 

W sobotę, wybraliśmy się calą ekipą, liczącą 9 osób (Irek, Tomek z rodziną plus ja i moja rodzinka) do Żywca, aby zwiedzić słynny browar. Zwiedzanie tego obiektu trwało około godziny, które spuentowane zostało konsumpcją piwa, podanego prosto z żywieckich zaworów. Jak to bywa po piwku, zachciało się nam jeść, więc postanowiliśmy się wybrać na pizzę do Gilowic, czyli rodzinnej miejscowości Tomasza Adamka. Mieliśmy szczęście, że zamówiona pizza w eksperymentalnym miejscu okazała się dobra, dlatego nikt z nas nie mógł narzekać :D Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia, był zaplanowany na wieczorną porę, grill. Jak nakazuje polska tradycja, nie mogła zabraknąć alkoholu, głównie ze względu na lepsze trawienie i chłodną porę :P

Niedziela jak to zwykle bywa, w ostatni dzień, minęla nam bardzo szybko. Mając na uwadze fatalną pogodę (wiatr, deszcz i chłód), zdecydowaliśmy się, że szybciej wrócimy do swoich domów, jednak wszyscy wyjazdowicze powinni być raczej zadowoleni ze spotkania, które upłynęło nam w miłej i pozytywnej atmosferze. Pozostaje mieć również nadzieję, że kolejny zlot, będzie cieszył się większym zainteresowaniem, bo miło jest zobaczyć fioletową załogę :)

Na zlocie obecni byli (w kolejności alfabetycznej): Irek (Chiesa), Michał (Florek) + rodzina, Tomek (Nightsword) + rodzina

Autor: Michał (Florek)

 

Kołobrzeg 2016 [#06]

 

Powracamy do regularności naszych zlotów, jak to miało miejsce w latach 2009-2012, mając nadzieję, że już stale będzie się udawało przynajmniej raz w roku zorganizować spotkanie polskich fanów ACF Fiorentiny.

 

W tym roku sympatycy i członkowie Viola Club Polonia zebrali się w Kołobrzegu (data i miejsce nie były przypadkowe, ale o tym później), a dokładniej rzecz ujmując w domkach należących do ośrodka wypoczynkowego Ajna Park. Było to pierwsze zorganizowane zgromadzenie fanów Violi w województwie zachodniopomorskim (dotychczas udało się zorganizować zloty w województwie wielkopolskim, łódzkim, małopolskim, warmińsko-mazurskim i dolnośląskim). Tym samym uzupełniamy pustki na mapie zjazdów kibiców Fiorentiny w Polsce. Zlot trwał trzy dni; 2-4.09.2016r.

Piątek – pierwszy dzień zlotu – jak zazwyczaj, minął na przybywaniu kolejnych uczestników do miejsca docelowego. Jak to często bywa, Ci co mieli najdalej dotarli najszybciej. Śląska grupa ze Świętochłowic (Blanka, Dorota, Karol, Nataniel) i Zabrza (Irek) w Kołobrzegu pojawiła się w południe dając sobie więcej czasu na rozkoszowanie się widokiem polskiego morza. Później dojechała rodzina z Łodzi (Bartek, Krzysiek, Magda, Lenka), a zgodnie z zasadą „im bliżej tym dalej” jako ostatni – około godziny 22 - dotarli fani z Gdańska (Cholew) i Szczecina (Harma). Pierwszy dzień ze względu na różne pory przybywania zlotowiczów każdy spędził według własnego upodobania, dopiero wieczorem udało się na szybko zebrać i porozmawiać przy piwku i symbolicznej flaszce.

W sobotni poranek udaliśmy się całą ekipą na plażę , po kilku godzinach błogiego lenistwa w naszym programie nie mogło zbraknąć kolejnego punktu typowo związanego z tym regionem Polski – smażonej rybki z frytkami. Po napełnieniu żołądków nadmorską kuchnią powróciliśmy do miejsca zakwaterowania, przebraliśmy się i pojechaliśmy na... ślub członków Viola Club Polonia, Kasi i Kamila (Camillo88kg) - jeszcze raz wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! To wydarzenie było głównym impulsem do ogranizacji zlotu w Kołobrzegu. Po uroczystej ceremonii zaślubin złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy młodej parze prezent od naszego stowarzyszenia. W nasze ręce trafiły butelki z ognistą wodą. Ciesząc się szczęściem nowożeńców ponownie udajemy się do naszego lokum, po drodze robiąc zakupy na grilla (znalezienie węgla/brykietu w Kołobrzegu we wrześniu graniczy z cudem...). Wieczorem wspólnie zbieramy się przy grillowaniu i realizujemy kolejny wątek naszego planu – robimy symboliczną oprawę z naszą flagą przy użyciu rac i stroboskopów z okazji 90-lecia ACF Fiorentiny. Po spełnieniu „fioletowych” obowiązków zabraliśmy się za opijanie zdrowia młodej pary. W pewnym momencie zaczęło brakować zapojki, co zmusiło nas do szukania po znacznej części Kołobrzegu sklepu całodobowego („ej chłopaki, ale weźmy sobie wódkę na drogę, bo co będziemy robić?” : D). Po ciężkej - jednak zakończonej pełnym sukcesem – wyprawie wróciliśmy na miejsce i dokończyliśmy posiedzenie.

Niedziela był to ostatni dzień naszego zlotu, ogarnęliśmu lekki bałagan, sprzątneliśmy domki i się spakowaliśmy. Zgodnie z biblijną dewizą „ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi” opuszczamy Kołobrzeg w odwrotnej kolejności niż przyjechaliśmy – ostatni tą nadmorską miejscowość opuścili mieszkańcy województwa śląskiego. Kolejny zlot stał się faktem i to jest najważniejsze. Pogoda w miarę dopisała (zwłaszcza jak na wrzesień). Klimat typowo familijny (obecne były dwie rodziny 4-osobowe), może brakowało nieco typowo kibicowskiej atmosfery ale i tak zlot na plus. Z niecierpliwością czekamy na to by los skrzyżował nasze drogi na kolejnym spotkaniu, być może w większej liczbie uczestników. Forza Fiorentina! Forza Viola Club Polonia!

Na zlocie obecni byli (w kolejności alfabetycznej): Bartek, Blanka, Dorota, Irek (Chiesa), Karol (Boozz), Krzysiek(Krzysiek74), Lenka, Magda (Magda77), Michał(Cholew), Nataniel, Paweł(HarmaACF)

Autor: Michał (Cholew)

 

Grunwald 2015 [#05]

 

 

Grunwald – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Grunwald. Położona na obszarze Garbu Lubawskiego, wśród wzgórz o wysokości do 230 m n.p.m., 19 km na południowy zachód od Olsztynka, 800 mieszkańców. W odległości 2 km na południowy wschód od wsi Grunwald, pomiędzy Stębarkiem, Łodwigowem i Ulnowem, leży historyczne pole bitwy, w której połączone wojska polsko-litewsko-ruskie (ok. 29 tys. zbrojnych) pod ogólnym dowództwem Władysława Jagiełły odniosły zwycięstwo 15 lipca 1410 nad wojskami krzyżackimi (ok. 21 tys. zbrojnych), dowodzonymi przez Ulricha von Jungingena. Około 1 km na południowy wschód od wsi znajdował się obóz krzyżacki…


Tyle na ten temat encyklopedia,  ale co jak co, nazwę tej miejscowości w Polsce i tą historyczną datę zna od podstawówki każdy Polak. I właśnie tam, 605 lat po legendarnej, zwycięskiej bitwie, Viola Club Polonia postanowił zorganizować piąty zlot polskich kibiców ACF Fiorentiny. W tym roku mieliśmy okazję świętować okrągły jubileusz fanklubu. Tak tak, to już 5 lat kibicujemy chlubie Toskanii zjednoczeni pod jednym szyldem.

Miejsce spotkania zostało wybrane nieprzypadkowo. Zaprosił nas do siebie jeden z fanklubowiczów, a mianowicie Zbyszek, na forum znany jako Zum (w tym miejscu wielkie podziękowania za gościnę). Data rozpoczęcia zlotu przypadła na dzień 19 czerwca 2015. Łódzka ekipa wraz z posiłkami ze Szczecina w osobie HarmyACF wyruszyła z Miasta Włókniarzy wczesnym popołudniem, natomiast z Gdańska swoje kroki ku Grunwaldowi skierował Cholew. I właśnie on jako pierwszy dotarł do malowniczo położonej posiadłości.  Reszta ekipy dojechała około godziny 22 i od tego momentu piąty zlot kibiców Fiorentiny można było uznać za otwarty. Tego wieczora przy ognisku i akompaniamencie muzyki trwały zażarte rozmowy o VCP oraz piłce nożnej w polskim i światowym wydaniu i na wszystkie inne tematy :).

Sobota przywitała nas piękną pogodą idealnie wręcz pasującą do zwiedzania. Po porannych zakupach (pozdro dla Edka i Kamila – miejscowych gawędziarzy/przewodników) i śniadaniu udaliśmy się pieszo na sławne pole bitwy pod Grunwaldem oddalone od naszego miejsca pobytu o jakieś 1,5 km. Po kilkunastu minutach spaceru wśród pól i lasów naszym oczom ukazała się przydrożna tablica informująca, że oto znaleźliśmy się w miejscu słynnej „ustawki”  :) Zwiedzanie ograniczyło się do przejścia alejkami wybudowanymi pośród łąk i potwierdziło wypowiedziane wcześniej przez Zuma słowa „pole jak pole, nic ciekawego” :D Po wykonaniu serii zdjęć przy pomnikach i „maszynach” bitewnych z tamtej epoki oraz małej konsumpcji w miejscowym barze, udaliśmy się z powrotem do naszej miejscówki.

Po krótkim odpoczynku i  %zakupach% w pobliskim Dąbrównie nadszedł czas na letni Polaków sport narodowy czyli grillowanie. Przy pysznym jedzeniu i wspaniałych zapachach tak jak dzień wcześniej omawiane były bieżące i przyszłe sprawy fanklubu, Fiorentiny oraz polskiej ekstraklasy, pierwszej ligii, aż do B klasy. Panie oczywiście również się udzielały :)

Z każdą upływającą godziną zbliżał się „gwóźdź programu” czyli racowisko z okazji 5-lecia VCP.  Tuż po zapadnięciu zmroku, na tle 10 metrowej flagi VIOLA CLUB POLONIA rozbłysły stroboskopy oraz trzymane przez fanatyków Fiorentiny race. Było ich dokładnie 5, a każda, jak każdy się domyśla :) symbolizowała jeden rok działalności stowarzyszenia. Po zabawach z pirotechniką szacowne grono przy rozmowach jęło rozkoszować się miejscowymi i zamiejscowymi trunkami do późnej nocy tak by wykorzystać maxymalnie każdą minutę zlotu.
Niedzielny poranek upłynął do znakiem FIFA 15, a następnie wszyscy rozjechali się do domów.

Na zlocie obecni byli (w kolejności alfabetycznej): Beata, Julia, Kasia, Krzysiek(Krzysiek74), Michał(Cholew), Paweł(HarmaACF), Robert(Robert79), Tomasz(ACFdziubek), Zbyszek(Zum)

Autor: Tomasz (ACFdziubek)

 

Wrocław 2012 [#04]

Zakopane 2011 [#03]

Łódź 2010 [#02]

Poznań 2009 [#01]